O firmie

tradycja... piękno...

Fascynacja drewnem towarzyszy mi od dzieciństwa. Prezent od rodziców: "mały stolarz" - kilka prostych narzędzi: dłutko, hebel, świderek stało się początkiem przygody z zaczarowanym światem.

Studia archeologiczne i wiele lat obcowania z zabytkami ukształtowały zamiłowanie do wartości nieprzemijających: tradycji i piękna.
Zaczarowany świat drewna uczy wrażliwości i pokory.

Drewno - struktura wcześniej żywa, niepowtarzalna - jak my ...  każdy fragment to inna tajemnica ...

Meble gdańskie są symbolem najlepszego rzemiosła, posiadają swą wartość zarówno dzięki formie, jak i materiałom, z których zostały wykonane. Tradycyjne ręczne techniki pracy nadają poszczególnym meblom indywidualnych i niepowtarzalnych cech. Wśród motywów dekoracyjnych dominują elementy architektoniczne: pilastry, szerokie gzymsy, eliptyczne płyciny o wielokrotnie załamanym konturze, głębokie profilowania oraz bogata ornamentyka rzeźbiarska utworzona z motywów roślinnych (liście akantu, kwiaty, owoce), figuralnych czy geometrycznych. Stosowane są skomplikowane techniki zdobnicze: intarsja, inkrustacja. Dekoracja plastyczna jest pełna różnorodnej symboliki, niejednokrotnie zawiera też bardzo złożone wątki narracyjne ("cztery pory roku" alegorie cnót). Meble gdańskie to szczególny styl. To nie tylko funkcjonalne i użyteczne przedmioty, ale wspaniałe dzieła sztuki i prawdziwe ozdoby wnętrz.

Oferta
Meble wykonywane są na indywidualne zamówienie. Dzięki temu każdy egzemplarz jest wyjątkowy.